Cuma , Nisan 25 2014
Buradasınız: Anasayfa » Sinema » Mutlu Aile Defteri

Mutlu Aile Defteri


Öncelikle yazıyı gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz. Zira bu yazıda filmi anlatmadım sadece filmle ilgili birkaç bilgi ve kişisel düşüncelerime yer verdim.

Mutlu Aile Defteri, Tuncel Kurtiz‘in canlandırdığı Emekli Albay Yıldırım Taşyumruk karakteri üzerine kurulmuş bir film. Zira böyle olması da iyi olmuş. Film berbat değil. Büyük beklentiler içine girmeden gidilmesi gereken bir film tadında. Senaryo fena değil. Ancak yine de bir şeyler eksik gibi geldi bana. Bütün film boyunca Tuncel Kurtiz’i seyrettim desem yalan olmaz.

Nihat Durak‘ın yönettiği Mutlu Aile Defteri filmini izlerken çok fazla gülmeyeceksiniz. Zaten filmi güldürmek için de yapmamışlar. Film Tuncel Kurtiz‘in canlandırdığı Emekli Albay Yıldırım Taşyumruk’un çatıdan düşmesiyle başlıyor ve devamında babalarının çatıdan düşüp hastaneye kaldırıldığını öğrenen üç çocuk Kudret, Cevdet ve İsmet babalarının yanına geliyor. Kudret karakterini İlker Aksum, Cevdet karakterini Bülent Emrah Parlak, İsmet karakterini ise Büşra Pekin canlandırıyor.

Filmde Emekli Albay Yıldırım Taşyumruk oldukça sert ve otoriter bir babadır. Karısı çocukları çok küçükken öldüğü için üç çocuğunu büyütmeye çalışıyor. Ancak bunu yaparken askeri disiplini esas alıyor.

Bunun yanı sıra filmde Binnur Kaya da yer alıyor. Elbette filmi şahsi bakış açıma göre değerlendiriyorum. Eğer 10 üzerinden bir puanlama yapacak olursam -ki büyük çoğunluğu Tuncel Kurtiz için- 10 üzerinden 5 veririm bu film için.

Otoriter bir babanın çocuklarıyla olan ilişkisini, çocuklarının hayatlarını ortalama bir şekilde sunan Mutlu Aile Defteri filmini izle boş zamanı olup bir Türk filmi seyretmek isteyenler için iyi bir seçenek.

Aşağıda Mutlu Aile Defteri filminin fragmanını izleyebilirsiniz.

Fragman İzle

Aşağıda Mutlu Aile Defteri filminin kamera arkası görüntülerini izleyebilirsiniz.

Kamera Arkası İzle

Film puanı: 10 üzerinden 5

Google'dan gelen aramalar:

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


sekiz × 8 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Daha fazla Sinema
anlat-istanbul
Anlat İstanbul Modern Masallar

Yönetmenler başta Ümit ÜNAL. Diğer yönetmenler ise şöyle sıralanmaktadır: Kudret SABANCI, Ömür ATAY, Selim DEMİRDELEN ve Yücel YOLCU. Başrollerini ise...

mafya-hikayesi
Bir Mafya Hikayesi

"Bir Mafya Hikâyesi" filmini genel olarak açıklayacak olursak; çingene kampında yetişen ve bir gün kiraz çalmak gibi basit bir suçtan...

Kapat